2020 Hazel Jamison

     

    Winners!

     

    Junior Division

    "A Division"

    Our Junior "A" Winners!!
    From the Ellerslie Curling Club, Team M. Kennedy
    Lead - Lindsey Smith
    Second - Rosie Mears
    Third - Logan Smith
    Skip - Makenzie Kennedy
    Coaches - Linda & Scott (missing) Smith

    Junior A Winners

    "B Division"

    Our Junior "B" Winners!!
    From the Ellerslie Curling Club, Team Bishop
    Karter B
    Ethan C
    Hunter
    Lucas
    Ben T
    Coach Matt

    Junior B Winners

    "C Division"

    Our Junior "C" Winners!!
    From the Ellerslie Curling Club, Team Greenhough
    Lead - Sophie
    Second - Sophia
    Third - Kiera
    Skip - Victoria
    Coach - Fred Greenhough

    Junior C Winners

    Intermediate Division

    "A Division"

    Our Intermediate "A" Winners!!
    From the Thistle Curling Club, Team McKenzie
    Lead - Ray Mitchell
    Second - Josh Fenwick
    Third - Abby Fenwick
    Skip - Adelaide McKenzie
    Coach - Hugh McKenzie

    Intermediate A Winners

    "B Division"

    Our Intermediate "B" Winners!!
    From the Saville Curling Club, Team Burton
    Lead - Dax Hrycun
    Second - Alex Peterson
    Third - Timothy Lawerence
    Skip - Nate Burton
    Coach - Tim Burton

    Intermediate B Winners

    "C Division"

     Our Intermediate "C" Winners!!
    From the Ellerslie Curling Club, Team Mah!
    Lead - Marya Stelmack
    Second - Olivia Recksiedlerr
    Third - Reese Mah
    Skip - Dylan Mah
    Coach - Fred Mah

    Intermediate C Winners

    Senior Division

    "A Division"

    Our Senior "A" Winners!!
    From the Crestwood Curling Club, Team Hlushak
    Lead - Parker Harris
    Second - Noah Mason-wood
    Third - Brock Balice
    Skip - Peter Hlushak
    Coaches - Riley Ross, Robert Knoren (Missing)

    Senior A Winners

    "B Division"

    Our Senior "B" Winners!!
    From the Athabasca Curling Club, Team Wiselka
    Lead - Matthew Kirkpatrick
    Second - Miller Vandervaate
    Third - Colin Christensen
    Skip - Josh Wiselka
    Coach - Kurtis Wiselka

    Senior B Winners

    "C Division"

    Our Senior "C" Winners!!
    From the Crestwood Curling Club, Team Donaldson
    Lead - Haydn Couprie
    Second - Tyson Parker
    Third - Noel Morin
    Skip - Rilen Donaldson
    Coach - Mark Pouliot

    Senior C Winners


    Upcoming Events

    28 Feb 2020;
    12:00AM
    Mixed Bonspiel
    19 Mar 2020;
    12:00AM
    Curling Club Provincial Qualifier

    Our Location

    530-71 St. SW
    Edmonton, AB T6X1A3

    Contact Us

    Phone: 780-988-5784

    Email: [email protected]

    Follow Us

    The Ellerslie Curling Club is a family oriented, community minded facility serving the residents of Edmonton and surrounding area.

    We are committed to providing enjoyment and affordable curling for all ages, working to develop skills, building self-esteem, promoting sportsmanship, providing opportunity for competition, and establishing life-long friendships.

    Curling Club Management System and Website by CurlingClubManager.com © 2020 Ellerslie Curling Club. All Rights Reserved.